Do čeho to zabalit?

Určitě už jste někdy byli na poště. A ať už jste tam byli z jakéhokoliv důvodu, určitě jste přinejmenším viděli jiné lidi, přinášející tam nebo si odsud odnášející všemožné balíky. Nebo možná bývá i někde ve vašem okolí čas od času k vidění vozidlo nějaké jiné kurýrní služby, kterým lidem balíky přivážejí na pracoviště nebo domů.

A proto není prakticky možné, abyste nevěděli, jak takový zaslaný balík vypadá. Ano, vesměs to bývá nějaká ta zabalená škatule, ve které se ukrývá právě to, co se adresátovi zasílá.

dva balíky

Proč takové balíky vznikají? Proč se neposílá rovnou to, co je třeba doručit, jako takové? Na to známe odpověď též. Zásilky se musí balit, aby se cestou od odesílatele k příjemci nějakým způsobem nepoškodily či nezničily. A právě tomuto účelu bývá v ideálním případě přizpůsobena i volba použitého obalového materiálu. Někdy se volí kartonová krabice naplněná kromě zasílaných předmětů i nějakým tím výplňovým materiálem, někdy se sází na jiné, plastové, igelitové či papírové obaly. A takový obalový materiál pak skýtá záruku nebo přinejmenším naději, že dojde to, co dojít má, až do cíle své cesty bez úhony.

obrázek stěhování

Zpravidla si tak odesílatel vezme kartonovou krabici a zásilku do ní vloží. A čím pak vyplní volný prostor v oné krabici, aby se posílaný předmět neotloukal při přepravě o její stěny a neponičil se tak? Skvělou volbou tu může být třeba bublinková fólie, jež se nám dnes už nabízí v nejednou druhu. Té si člověk prostě odtrhne tolik, kolik jí zrovna k zaplnění volného místa potřebuje, tím obsah balíku zabezpečí a je to.

Tato fólie je v tomto a nejen tomto ohledu dokonalá. Její výhodou je i to, že je lehká, a tudíž nezvýší výrazně cenu poštovného, a že je i sama docela laciná. A proto ji lze využít (klidně i opakovaně) nejen v útrobách balíku, ale i jako obal při stěhování nejrůznějších předmětů, jež je třeba chránit. A těžko bychom našli něco lepšího.

Previous post Kde vzít peníze?
Next post Diskotéky, deskové hry, pobyt v přírodě