Kupujete nebo stavíte dům? Tyto věci na něm oceníte!

Koupě či stavba domu se často seběhne poměrně rychle a mnohdy zapomeneme na spoustu maličkostí, které by se nám doma hodily. Na co nezapomenout aby nám v domě během života nic nechybělo?

maličký dům

· Sklep

Možná si říkáte, k čemu vám bude u domu sklep. Pokud nemáte zahradu a kupujete potraviny v obchodě v malém, pak vám možná dám za pravdu. Pokud ale na zahradě chcete pěstovat ovoce (jablka, hrušky) a třeba i brambory, pak chladný a tmavý sklep určitě využijete k jejich uskladnění. Dále sklep využijete například k uskladnění kol či sání mimo sezonu. Sklep navíc můžete využít i jako prádelnu, sklad paliva na topení a podobně.
dům u hřbitova

· Technické místnosti

Technická místnost by měla být součástí každého bytu. Jedná se o prostor k uskladnění úklidových prostředků, například mopu, vysavače či žehlicí prkno. Rozhodně je příjemnější, mít tyto věci z očí a uschované, než je mít rozmístěné různě po bytě. Další výhodou technické místnosti v domě je možnost uklizení sezonních věcí do beden a do technické místnosti, kde nebudou překážet.

· Podlahové topení v koupelně

Představte si, že vylezete z vany a místo abyste stoupli na ledovou podlahu, užíváte si teplou podlahu vyhřívanou podlahovým topením. Přijde vám to jako zbytečnost? Pokud máte možnost podlahového topení, určitě neváhejte, vy i vaše děti to oceníte. Pokud máte v plánu dlažbu i v kuchyni, doporučuji nad ním zauvažovat i tam.

· Pozemek a zahrada

Ať stavíte nový domek či se chystáte rekonstruovat starý, vždy se zaměřte i na pozemek, na kterém dům stojí. Neměl by být ani velký, ani malý. Pokud chcete pěstovat na zahradě plodiny, pak si zjistěte druh půdy, popřípadě jak se s půdou nakládalo dříve. Některé chemikálie totiž zůstávají v půdě spoustu let a můžete se snažit pěstovat bio plodiny ale pokud bude půda zamořená pesticidy, pak je vaše snaha marná.

Previous post Obuv, rozhodující pro vaše pohodlí
Next post Malta – jednota v rozmanitosti