Prozkoumejte s dodávkou méně známé končiny naší vlasti

Když se řekne „symfonická báseň Má vlast“, jistě si vybavíte, že jejím autorem byl Bedřich Smetana, a že se jedná o jeden z nejkrásnějších souborů skladeb, které kdy člověk na této planetě vytvořil. Zaposlouchejte se např. do tónů skladby Vltava a budete vnímat, jak mistrně umělec vyjádřil průběh jejího toku od tenkých lužních meandrů až po soutok s Labem u Mělníka.

Bedřich Smetana skutečně miloval svou vlast, i když v té době nebylo zrovna snadné procestovat ji za pár dnů křížem krážem. Dnes nejsme odkázáni na drožky a koňské povozy, můžeme navíc využít služeb půjčovny dodávky Praha Pujcovna-praha9.cz a zajistit si pro partu přátel vůz na pár hodin nebo i na celý týden s tím, že prozkoumáme místa, která se v Česku tak často nevyskytují v turistických průvodcích, ale jsou přesto nesmírně zajímavá a inspirativní, třeba pro nějakou další symfonii, anebo pro výtvarnou činnost, fotografii a další umělecké výtvory v oborech lidské činnosti, které jsou vám blízké.

Tetín u Berounky

Přírodní park Džbán – v této lokalitě můžete absolvovat vícedenní putování s dodávkou, vyplatí se mít s sebou kola a podniknout střídavě cyklistické a turistické výlety. Jízda v partě v jednom autě je působivější, než kdybyste jeli odděleně více vozy, dodávky jsou také velmi pohodlné a skladné, takže máte pocit, že je s vámi pomyslný dočasný přístřešek.

chmelnice v krajině

Své putování můžete začít u rybníka Bucek, pokračovat k Řevničovu a dále k nejvyššímu bodu této lokality s názvem Džbán. Velmi působivé jsou louky a lesy u Solopysk a Pnětluk a v blízkosti obcí Janov, Deštnice a Měcholupy, kde začíná úrodná oblast Žatecka s mnoha chmelnicemi. Přírodní park navazuje na Plaskou pahorkatinu a Křivoklátskou vrchovinu, které protíná řeka Berounka, a ta je mnoha lidmi považována za jednu z nejkrásnějších v České republice. Své putování můžete prodloužit i o prohlídku hradu Krašov, hradu Křivoklát, Skryjských jezírek, údolí Berounky u Nezabudic a Rakoluské rybárny nad Třímany.

Previous post Trampolína pro zdravé nohy
Next post Kde sehnat pro vodovodní baterie náhradní díly