Vánoční metropole

Každý rok zavítá před největšími svátky v roce řada lidí do větších měst a užije si tu báječnou vánoční atmosféru. Patříte i vy mezi ně? Kromě českých měst vyjíždějí celé rodiny za vánoční romantikou k našim zahraničním sousedům, a to nejčastěji do Německa a Rakouska, kde jsou vánoční trhy nejvyhlášenější.
vánoční trh city hall park

Vídeňské vánoční trhy

Naši rakouští sousedé jsou na Vánoce vždy dokonale připraveni. V hlavním městě najdete několik vánočních vesniček, kde se setkáte nejen s tradicemi, které znáte i u nás, ale vždy vás překvapí ještě něco navíc. Pro Vídeň jsou charakteristické keramické hrníčky s horkým punčem, kterými se lidé zahřívají nejen během dne, ale především v okamžiku, kdy se setmí a teplota vzduchu padá velmi nízko pod bod mrazu.

Kromě tradiční vánoční výzdoby a všudypřítomných vánočních melodií právě sem turisty i místní obyvatele láká mimořádně vynikající vánoční pochutiny, mezi které patří například jablečný štrúdl s vanilkovým přelivem, plněná pečená brambora, lívance, ale i sýry, klobásy, maso a ryba. A samozřejmě proslavený vídeňský řízek.
drážďany vánoční trhy

Vánoční trhy v Drážďanech

Adventní atmosféru nejstarších vánočních trhů v zemi podtrhují nejen překrásná osvětlení, která vyniknou obzvláště navečer, když se setmí, ale také nádherná vánoční hudba a velké množství tradičních vánočních pokrmů, obchůdků s ozdobami, dřevěnými výrobky i jinými vánočními drobnostmi, které vás i vaše blízké jistě potěší. A na co dobrého se můžete do Drážďan těšit? Kromě obvyklých svařáků a cukroví především na tradiční vánoční klobásy.

A pokud se vám nechce jet kvůli té správné atmosféře až za hranice naší země, překrásné adventní trhy najdete v kterémkoliv větším městě i u nás, kde vás kromě výborného jídla a pití potěší a příjemně naladí i různé koncerty, hrané pohádky pro děti a další kulturní vyžití.

Previous post Pornografie ve vztahu – škodí či prospívá?
Next post Proč investovat do pojištění psa