Chystáte se na některý z plesů v Praze? Nezapomeňte na správné šaty!

Jak moc se liší Praha od ostatních měst, to poznáte hlavně na úrovni plesů, které se tam konají. Pokud jste navštívili nějaké plesy mimo hlavní město, tak na ty při pomýšlení na ty pražské okamžitě zapomeňte, protože se krásou, noblesou a elegancí jak samotné události, tak i účastníků, ničím nevyrovnají. Pokud se nechcete dopustit nějakého opravdu závažného společenského prohřešku, hlavně nedělejte jednu z těchto věcí, a to platí i pro muže:
formální oděv, fialová kravata a vesta, černé sako na bílém pozadí..jpg

  • Nenoste krátké šaty, které končí nad koleny. To je ta nejčastější chyba, kterou můžete vidět na mnoha plesech mimo Prahu i v některých jejích částech. Spousta žen nosí na ples krátké, přilnavé a upnuté šaty, které sice vypadají pěkně a mohou rýsovat pěknou postavu, jsou ale naprosto nevhodné pro jakoukoliv plesovou akci. Pokud ale navštěvujete něco méně formálního než ples, mohou být i takové šaty vhodné.
  • Žádné džíny, žádné košile s krátkými rukávy. Muž by neměl mít košile s krátkým rukávem, to je naprostý teror, i na těch vesnických událostech. A džíny rovnou nechce doma, ty se nosí do práce, do auta, na přejíždění, na návštěvu přátel či do restaurace nebo hospody, určitě ale ne na ples či jakoukoliv slavnostní akci. Džíny nejsou univerzální společenský oděv.
  • Vhodná obuv je základ. Je nutné opravdu pečlivě rozlišovat, co je vhodná obuv na slavnostní událost. Kožené boty vhodné k obleku, černé ideálně, pro pány a nějaké pěkné lodičky vhodné ke slavnostním šatům pro dámy. Určitě ne pohory, zimní boty, sandály, tenisky, papuče, kdo ví co ještě. Nic takového.

mladý pár na maturitním plese.jpg
A to je jenom krátký výčet věcí, které byste měli nechat doma. Samozřejmě je naprostým základem přijít učesáni, čistí a voňaví, aby se vás ostatní hosté neštítili. Je toho na vás moc a nemáte doma nic vhodného, co byste si mohli vzít? Nemějte obavy! Půjčovna společenských šatů Praha http://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/saty/spolecenske-saty/ je tu přesně pro vás, abychom vám pomohli vybrat ty ideální šaty na každou událost. Od svatebních, po společenské až k těm našim plesovým. Přijďte a vyberte si z naší široké nabídky – ale učiňte tak brzo! Šaty se zamlouvají měsíce dopředu a výběr se rychle zužuje.

Previous post Sušené ovoce mrazem
Next post O tradiční výrobu postelí z masivu je zájem