Co zjistí revize vzduchotechniky

Zanedbaná vzduchotechnika v paneláku

Život v panelovém domě se zdá poměrně snadný, máte tu k dispozici výtah, vaše soukromí je uzavřené za pancéřovými bezpečnostními dveřmi a v některých městech ani nemusíte znát své spolubydlící z nižších pater, maximálně se s nimi potkáte na domovní schůzi. Pokud je byt rekonstruovaný, s novými okny, rozvody elektřiny a plynu, může se zdát, že jste, jak se říká, „za vodou“.

klimatizace v paneláku

Na něco jsme však zapomněli, a sice na vzduchotechniku. Pokud se vás týká, a je k dispozici uvnitř stoupačky, je to potenciální zdroj problémů. Zanedbaná vzduchotechnika, která není pravidelně revidována, se může dokonce proměnit v hořící peklo. Nově rekonstruovaný byt se pak promění ve zdemolovanou ratejnu, kterou bude velmi obtížné a nákladné uvést alespoň do původního stavu.

Nenechte vyhořet byt kvůli prachu v klimatizaci – klimatizace je uzavřený okruh, který nasává spolu se vzduchovou hmotou i prach a různé organické nečistoty, zejména tuk, rozptýlený z kuchyně při vaření. Ten pak spolu s prachem vytvoří uvnitř potrubí povlak, a pokud se tam ponechá delší dobu, řekněme pár let, může být příčinou velmi nebezpečného požáru. Plameny ze stoupačky pak mohou zasáhnout i okolní byty a způsobit obrovské majetkové škody.

klimatizace na domě

Přitom stačí jediné – nechat občas provést revizi vzduchotechniky taurisplus.cz, která případné čištění doporučí. Je to podobný proces, jako u revizí komínů a plynové karmy, kde také máte jistotu, že je vše v pořádku, aby nedošlo k požáru z těchto příčin.

Dalším problémem zaneseného potrubí jsou plísně a bakterie. Ty mají díky přísunu vlhkého vzduchu a organické hmoty doslova hody, mohou se tu rozmnožovat bez omezení a vy pak vdechujete jejich spory a zbytečně si přitěžujete po zdravotní stránce. Pobyt v paneláku se pak mění z pohodového bydlení ve sled nepříjemných situací a zdravotních komplikací.

Previous post Profesionální práce
Next post Do Čenkovic za zážitky