Batoh podle vašich představ

Den, kdy si jdete kupovat batoh, si asi nezaznamenáváte do kalendáře ani se s tím nechlubíte svým kolegům v práci nebo spolužákům. Nejedná se o ledničku nebo snad o auto, ale i tak byste neměli koupit první lepší, ale vybrat si pečlivě .
chlap s batohem
1. Velikost – to je asi ten nejdůležitější parametr, nad kterým byste při koupi batohu měli uvažovat. Je rozdíl, chcete-li si koupit pouze sportovní batoh, který slouží k nošení jen pár věcí nebo batoh na dlouhé horské túry, do něhož se musí vlézt první poslední.
2. Nosnost – nosnost je také velice důležitá. Obecně platí, že čím větší objem batoh má, tím vyšší má i nosnost. Ovšem existují i výjimky, hlavně tedy u neznačkových batohů, které však nejsou příliš kvalitní po všech stránkách.
3. Odvětrávání – důležitá vlastnost hlavně pro turistické a sportovní batohu. Při sportování i turistice se člověk potí výrazněji více než při jiných aktivitách. Proto je vhodné vzít si s sebou batoh, který disponuje odvětráváním zad.
4. Popruhy – popruhy jsou důležitá hlavně u větších typů batohů, které jsou vhodné pro horskou turistiku. Bederní a případně i hrudní popruhy dokáží ulehčit tahání plného batohu po kopcích. Je důležité, aby měly popruhy jednoduše nastavitelnou velikost.
lidé na ulici
5. Výztuha zad – dnes se jedná o standardní vybavení většiny batohů, ale pokud budete chtít ušetřit až příliš mnoho peněz a koupíte si jeden z nejlevnějších typů, může se stát, že výztuhu mít buďto vůbec nebude nebo bude, ale nekvalitní. Batoh bez výztuhy je vhodné k nošení drobností, ale nikdy si ho neberte s sebou na hory, alespoň pokud máte rádi svá záda.
6. Voděodolnost – velice užitečná charakteristika, kterou oceníte nejen při slézání horských hřebenů, ale také při cestě do práce. Některé modely batohů sice jsou promokavé, ale vyvažují to speciální pláštěnkou, kterou je možné většinu plochy zavazadla zakrýt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Relax a pivo v jednom
Next post Netradiční elektro