Relax a pivo v jednom

Jste unavení a potřebujete si trochu odpočinout, ale nevíte přesně jak? Chcete zažít nepoznaný zážitek, nového a netradičního? Pokud ano, tak se podívejte na pivní lázně či koupele. Jedná se o poměrně nový druh wellness procedur, které přišly do Čech z Německa.

kohoutek v koupelně

Poprvé pivo jako prostředek k relaxu použili Němci, a to na konci 20. století v pivovaru Klosterbrauerel Neuzelle. U nás s tím začal v roce 2006 malý pivovar Chodovar v Chodové Plané, kde tato netradiční zábava funguje dodnes. Postupně se začaly pivní lázně rozrůstat i do dalších měst a pivovarů, přičemž většinou se jedná o malé podniky, které tak doplňují poskytované služby. V roce 2013 jich bylo spuštěno více jak 20 a nové provozovny stále přibývají.

sudy a pivo

V čem taková lázeň spočívá a pro koho je?

Pivní koupele si často užívají tzv. pivní turisté. Vhodná je ale také jako originální dárek pro známé nebo pro partnera. Vzhledem k tomu, že se “koupání“ uskutečňuje v poměrně velkých dřevěných, ocelových či měděných vanách, tak se tam běžně vejdou i dva lidé. Pro páry je to tak ideální příležitostí, jak si užít činnost ve dvou a zároveň i ochutnat dobré pivo.

 

Teplota vody se pohybuje mezi 34 až 38 °C. Průběžná hydratace je tak velice důležitá, protože vám bude zaručeně pořádné teplo. U každé vany je proto zpravidla umístěna vlastní pípa, ze které si můžete natočit pivo.

 

Podívejme se na to, v čem budete odpočívat. Jedná se o pivo, chmel, pivovarské kvasnice a bylinky. Každý pivovar má přitom vlastní recepturu, podle které postupuje. Užívat si této kombinace budete asi 20 až 30 minut a poté vás čeká 20 až 60 minut odpočinku na lehátku, masáže, sauna či návštěva solné jeskyně, dle nabídky daného pivovaru.

 

Kam můžete jít na ochutnávku s koupelí?

Možností, kde si tuto netradiční odpočinkovou činnost užít je skutečně hodně. Zmíníme tedy jen několik nejznámějších míst, která můžete navštívit.

  • Původce této zábavy v Čechách Chodová Planá,
  • Pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci,
  • pražský pivovar Bernard,
  • Rožnovské pivní lázně v Rožnově pod Radhoštěm nebo
  • plzeňský minipivovar Purkmistr.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Užijte si nikdy, nekončící zábavu, která vás nikdy nepřestane bavit
Next post Batoh podle vašich představ