Relax a pivo v jednom

Jste unavení a potřebujete si trochu odpočinout, ale nevíte přesně jak? Chcete zažít nepoznaný zážitek, nového a netradičního? Pokud ano, tak se podívejte na pivní lázně či koupele. Jedná se o poměrně nový druh wellness procedur, které přišly do Čech z Německa.

kohoutek v koupelně

Poprvé pivo jako prostředek k relaxu použili Němci, a to na konci 20. století v pivovaru Klosterbrauerel Neuzelle. U nás s tím začal v roce 2006 malý pivovar Chodovar v Chodové Plané, kde tato netradiční zábava funguje dodnes. Postupně se začaly pivní lázně rozrůstat i do dalších měst a pivovarů, přičemž většinou se jedná o malé podniky, které tak doplňují poskytované služby. V roce 2013 jich bylo spuštěno více jak 20 a nové provozovny stále přibývají.

sudy a pivo

V čem taková lázeň spočívá a pro koho je?

Pivní koupele si často užívají tzv. pivní turisté. Vhodná je ale také jako originální dárek pro známé nebo pro partnera. Vzhledem k tomu, že se “koupání“ uskutečňuje v poměrně velkých dřevěných, ocelových či měděných vanách, tak se tam běžně vejdou i dva lidé. Pro páry je to tak ideální příležitostí, jak si užít činnost ve dvou a zároveň i ochutnat dobré pivo.

 

Teplota vody se pohybuje mezi 34 až 38 °C. Průběžná hydratace je tak velice důležitá, protože vám bude zaručeně pořádné teplo. U každé vany je proto zpravidla umístěna vlastní pípa, ze které si můžete natočit pivo.

 

Podívejme se na to, v čem budete odpočívat. Jedná se o pivo, chmel, pivovarské kvasnice a bylinky. Každý pivovar má přitom vlastní recepturu, podle které postupuje. Užívat si této kombinace budete asi 20 až 30 minut a poté vás čeká 20 až 60 minut odpočinku na lehátku, masáže, sauna či návštěva solné jeskyně, dle nabídky daného pivovaru.

 

Kam můžete jít na ochutnávku s koupelí?

Možností, kde si tuto netradiční odpočinkovou činnost užít je skutečně hodně. Zmíníme tedy jen několik nejznámějších míst, která můžete navštívit.

  • Původce této zábavy v Čechách Chodová Planá,
  • Pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci,
  • pražský pivovar Bernard,
  • Rožnovské pivní lázně v Rožnově pod Radhoštěm nebo
  • plzeňský minipivovar Purkmistr.


Previous post Užijte si nikdy, nekončící zábavu, která vás nikdy nepřestane bavit
Next post Batoh podle vašich představ