Cestování – x žhavých tipů, které se vám budou hodit

Nenechávejte si na stejném místě všechny karty, doklady a peníze. Obzvláště to platí pro cestování v cizině a na místech, která moc neznáte. Vyplatí se, v případě krádeže, mít alespoň něco, abyste nezůstali bez prostředků. Je dobré, pokud máte ubytování, brát si s sebou pouze takovou částku, kterou budete potřebovat na daný den.
informační tabule letiště
Pokud si pronajímáte auto, je dobré jej pořádně prohlédnout, abyste nemuseli nahrazovat škodu, kterou jste nezpůsobili. Proto jej nepřebírejte za podezřelých okolností a pokud možno ani v noci.
Při touze dát si na neznámém letišti šálek dobré kávy se vyplatí podívat se, kam chodí zaměstnanci letišť a aerolinek. Často znají ta nejlepší místa, kde si dát jídlo či dobré pití.
Při cestování do vzdálenějších míst se budete potýkat s časovým posunem. V tom případě se doporučuje nechodit po příjezdu hned spát, ale hned se přizpůsobit danému času. Když přiletíte ráno, jděte na vycházku ideálně na slunce a to vám pomůže vyrovnat váš cirkadiánní rytmus.
Zkuste být při cestách vynalézaví, kreativní a zvídaví. Obzvláště na slavných a populárních místech, kde se kumuluje velký počet turistů, se vyplatí myslet jednoduše jinak. Příkladem může být indický Tadž Mahal, ke kterému proudí hlavní branou stovky turistů. Pokud ale půjdete vpravo k řece Yamuna, dostanete se lodičkou ke vzdálenému břehu a vodní hladina vám tak ukáže třpytivý obraz této monumentální stavby.
Mějte s sebou pláštěnku. Tato malá, lehká a naprosto skladná věc se vám bude častokrát velmi hodit.
kožený kufr
Někteří nedají dopustit na hotelové snídaně, ale pokud ji nemáte v ceně ubytování a rádi objevujete, běžte do ulic a ochutnávejte tamější jídlo a pití. Záleží samozřejmě na destinaci, ale obvykle si užijete více chuťových zážitků.
Mnozí cestovatelé hledí na to, aby ušetřili co nejvíce prostředků, a nemají problém se uskromnit. Potom je třeba ale dobře volit destinaci a hlavně se neuchylovat do těch uzavřených či ostrovních. Tam možná vyšším cenám neuniknete. Zato ve velkých městech obvykle najdete levnější varianty ubytování i vyžití.

Previous post Jak nenaletět při hledání chatky na léto
Next post Obuv, rozhodující pro vaše pohodlí