Havajské souostroví


Hawaii je největším ostrovem v celém Havajském souostroví. Říká se mu také Velký ostrov. Na Hawai jsou stále aktivní vulkány. Dále zde najdeme mlžný les a čtyřtisícovou horu Mauna Kea. Mauna Kea je sopkou v období klidu, snad vyhaslá. Naproti tomu druhá sopka, Mauna Loa, která se na Hawaii nachází, je jednou z nejčinnějších sopek na světě. Její nejaktivnější sopouch se nalézá na jihovýchodním svahu sopky.
Druhým ostrovem Havaje je ostrov Oahu, který nese také název Ostrov setkání. Na něm se nalézá hlavní město Havaje Honolulu, ale také pevnost Pearl Harbor. Ostrov Oahu je vyhlášený svým surfařským pobřežím na severu.
jóga v bahně
Jako třetím se v souostroví Havaje nachází Kauai, neboli Zahradní ostrov, který v sobě ukrývá Waimea Canyon a pobřežní útesy Na Pali.
Jako poslední a čtvrtý je ostrov Maui, zvaný Ostrov údolí. Na tomto ostrově trůní sopka Haleakala.
moře na Havaji

Mlžný les a mnohem více

Toto Havajské souostroví se nachází uprostřed Tichého oceánu. Na těchto úchvatných ostrovech se nacházejí:
·         Tropický deštný les s vodopády
·         Divoké pobřeží s útesy a mnohabarevnými plážemi, Hluboký kaňon, který se svou majestátností vyrovná Velkému kaňonu v Americe
·         Mnoho aktivních vulkánů a lávové jeskyně
·         Mlžný les v horách, který je plný stromových kapradin.
·         Vysokohorskou krajinu bez lesů s nádherným panoramatickým rozhledem v průzračně čistém vzduchu.
hawaii beach

Historie Havaje

První obyvateli Havajských ostrovů byli někdy v prvním tisíciletí našeho letopočtu Polynésané.  Roku 1778 na těchto ostrovech přistál námořní kapitán James Cook. Až do této doby žili původní obyvatelé Havaje v naprosté izolované společnosti, která byla vedena kastami, náčelníky a šamany. Krátce po přistání Jamese Cooka však na Havaji vypukly mocenské boje o uvolněné místo náčelníka a James Cook byl během těchto bojů zabit. Nejspíše byl nebohý kapitán Cook i sněden, neboť když se později Evropané vrátili pro tělo Jamese Cooka, byly jim doneseny pouze jeho ruce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Vítejte u své kočky
Next post Zahradní zavlažovací systém