Filtrační písek

Pořídili jste si nový bazén s pískovou filtrací a už se pomalu začínáte těšit na to, jak si užijete celou koupací sezonu? Aby se vám vaše přání vyplnilo, neměli byste podcenit výběr správného písku do pískové filtrace. Může se vám to zdát jako maličkost, ale opak je pravou! Právě filtrační písek totiž může ovlivnit kvalitu vody v bazénu. Filtrační písek do pískové filtrace Chlorito se postará o to, abyste si naplno užili odpočinek u svého bazénu po celé léto.
Filtrační písek vybírejte vždy podle toho, jaký písek navrhuje výrobce vaší bazénové filtrace. Ten vždy uvádí velikost zrna.

filtrační písek.jpg

Vybrat si můžete ze tří kategorií. 0,4 – 0,8 mm, 0,6 – 1,2 mm a 1 – 2 mm. Filtrační písek se prodává v pytlích po 25 kilogramech.
Písek před balením do pytlů prochází dlouhým procesem, během kterého je prán a následně sušen. Výsledkem tohoto procesu je suchý písek, který nepráší a vy jej tak můžete okamžitě nasypat do bazénové filtrace. Písek vám poslouží celou koupací sezonu, ale musíte se o něj řádně starat. Je důležité jej v průběhu léta pravidelně prát a čistit.

písek.jpg

Filtrační písek má velmi ostré hrany, které se v průběhu filtrování postupně zaoblují. Z toho také vyplývá, že se v něm hůře zachytávají nečistoty z bazénové vody. Pokud se vám bude zdát, že filtrace hůře filtruje, na vině může být právě opotřebovaný filtrační písek. Nejlepší, co můžete v tuto chvíli udělat, je vyměnit filtrační písek. Ale nebojte! Pokud filtrace filtruje a v bazénu nejsou žádné nečistoty, písek měnit rozhodně nemusíte! Písek vám sám po nějaké době napoví, že chce vyměnit.
Starý písek z filtrace ale rozhodně nevyhazujte! To by byla opravdu škoda. Poslouží vám totiž ještě při pracích na zahradě nebo jako výplň do spár u venkovní dlažby.
Pokud chcete mít průzračně čistou vodu po celou koupací sezonu, dbejte na kvalitu filtračního písku. Ten zajišťuje nejen čistou vodu, ale také pomáhá s udržováním jejího správného pH.

Previous post O tradiční výrobu postelí z masivu je zájem
Next post Nebankovní půjčka se vám přizpůsobí