Peklo jménem Youtuber

V podstatě nedělají nic jiného, než že točí krátká videa o všem možném i nemožném. Zatímco některá jsou celkem normální, jako jsou líčící nebo kuchařské kanály, tak důvod existence jiných nepochopíte. V posledních letech se tak právě po tomto kanálu rozšířily nejen barevné vlasy, neonové nehty a záliba v avokádu, ale například i experimenty s pojídáním kapslí do myčky nebo polévání se ledovou vodou (dobrá, dobrá, uznávám, tohle bylo ve skutečnosti pro dobrou věc a nakonec to pomohlo k vědeckému objevu).
filmový pás a youtube
Proč jsou ale vlastně současné internetové hvězdy mezi teenagery populárnější než klasické hvězdičky filmu a hudby? Především za to může jejich zdánlivá dostupnost. Mnoho z těch nejlepších dílek vzniklo v něčím pokoji nebo obýváku. Mladí lidé vidí, že jejich hvězdy žijí jako oni, a mají pocit, že se jich vlastně mohou skoro dotknout. Výhodou je také to, že video se natočí a během pár hodin jde na web. Na rozdíl od filmu či desky, která projde rukama spoustě lidí, youtuber si všechnu práci dělá sám, a za pár hodin či dní od natočení má hotovo.
 
Dalším bonusem je i to, že nový obsah přibývá často a pravidelně, ne jen párkrát do roka. Teenageři tak mohou mít skutečně dojem, že jejich idol žije s nimi doma. To může být pro jejich rodiče trochu děsivé, a skutečně už se objevily případy nezdravé obsese. Pro většinu mladých lidí je to ale skutečně pořád hlavně zábava, a není potřeba mít o ně obavy.
šipka v kolečku
Dokud alespoň občas chodí ven, a mají i reálné kamarády, tak není Youtube a jeho hvězdičky o nic děsivější než film, seriál nebo třeba počítačová hra. Koneckonců, v mnoha případech mohou tito lidé z obrazovky být i užiteční. Třeba takový KOVY přivedl spoustu mladých lidí k zájmu o politiku, díky anglickým hvězdám se zase mladá generace učí jazyky, a ono, přiznejme si to, umět se namalovat se občas docela hodí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Investice do kvality se vyplatí
Next post Uveďte věci do pořádku