Do Čenkovic za zážitky

Středisko Buková hora, je specifické tím, že aktivity nenabízí jen na jedné straně kopce, jak je to u nás obvyklé, ale po vzoru alpských horských středisek okupuje oba svahy výrazného hřeben, táhnoucího se od Orlických hor.

Z obou stran hřebene vedou na vrchol Bukové hory pohodlné a rychlé lanové dráhy, je zde na obou stranách spousta vleků i sjezdovek. Na nich se mohou dokonale vyřádit jak začátečníci, tak zdatní lyžaři. Na své si přijdou i milovníci akrobatického lyžování a snowboardingu. Jsou zde instalovány umělé překážky i terénní vlny.

Lanový most

Z jedné strany vede lanovka na Bukovou horu z Červené vody, z části obce Mlýnický dvůr. Právě zde leží zajímavá možnost bytování nejen pro rodiny s dětmi. Jedná se o apartmánový dům, ve kterém jsou velké, pohodlné a vším potřebným, vybavené apartmány. Jsou nadstandardně vybaveny, s pohodlnými ložnicemi, komfortní koupelnou se záchodem a vším možným zařízení vybavenou, velkou kuchyní. Nechybí sporák ani lednice. Však posuďte sami při prohlídce webové prezentace – ubytování Čenkovice HP Apartmány.

Interiér

Nenechte se mýlit odkazem. Čenkovice leží na druhé straně hřebene a také z nich vede lanová dráha na Bukovou horu. Jsou hlavní tváří celého horského resortu. Ubytování samozřejmě naleznete i tam a to dokonce přímo na sjezdovce.

Areál kolem Bukové hory, ať na té, či oné straně hřebene se vám může stát základnou i pro letní dovolenou. Její náplní se může stát pěší turistika, cykloturistika, houbaření nebo poznávání okolí. A že tady toho k poznávání opravdu je. Například středisko Dolní Morava. Lanovky, trampolíny, tobogány, bobové dráhy. A nyní se bude otevírat naprostá pecka. Nejdelší visutý, lanový most pro pěší v Evropě. Jde o procházku vysoko nad údolím na vzdálenost přes kilometr dlouhou. Inu, nic pro slabší povahy. Kromě Dolní Moravy lákají k návštěvě i termální lázně Velké Losiny s krásným zámkem a muzeem ručního papíru.

Previous post Co zjistí revize vzduchotechniky
Next post Vylepšení aplikací jde stále dopředu.