Úspora v rodinném domě

Úspora v rodinném domě


Zateplení

Jestliže bydlíte v nějakém starším rodinném domě, tak se Vám možná zdá, že za bydlení dáváte měsíčně poměrně dost peněz. Jedním z hlavních faktorů je jakým způsobem topíte, protože vnitřní prostor bývá obvykle větší než v bytě, a i když budou topit Vaši sousedé, tak to Váš interiér moc neohřeje. Topení na tuhá paliva může vyjít levněji, ale zase to není až tolik pohodlné. Zásadní je však rozhodně zateplení, protože ať už topíte čímkoliv, tak jistě nechcete, aby teplo stojící spoustu peněz odešlo jen tak nazmar ve velkém množství ven.

textura polystyrenu

Než se zateplováním začnete, tak si nechte změřit nemovitost termokamerou, abyste měli potvrzené, jak na tom v současnosti ve skutečnosti je. Následně je dobré začít okny, dveřmi a následně pokročit k fasádě, které poslouží klasický polystyren. Vzhledem k tomu, že teplo stoupá vzhůru, tak není ani nazmar provést izolaci pěnou pod Vaší střechou. Náklady dohromady nejsou nízké, ale časem se Vám vrátí.

Fotovoltaická elektrárna

Dalším rozhodně nezanedbatelným výdajem je elektřina, protože její cena za poslední dobu stoupla, přičemž doma se musí svítit, jet lednice, případně vařit a tak dále. Abyste nemuseli být moc závislí na nějaké distributorovi, tak je tu možnost nechat si na střechu namontovat fotovoltaické panely a využívat tak k výrobě energie slunečních paprsků.

solární panely

Navíc je tu stále možnost dotace fotovoltaiky 2024, což výrazně sníží částku, která půjde z Vaší peněženky. Návratnost tedy pro Vás bude ve finále pravdu brzká. Samozřejmě je třeba si pročíst podmínky pro získání této dotace, přičemž dosáhnout můžete až na 100 000 Kč, což rozhodně nejsou peníze, které jen tak naleznete na zemi. Samozřejmě je na místě nechat zařízení systému na profesionálech, protože dost záleží na lokalitě i na tom, jakou spotřebu má Vaše domácnost. Následuje odborná montáž, aby vše bylo dle platných norem a Vy jste následně už jen pohodlně odebírali elektřinu z vlastní střechy.

Previous post Jednoduchá cesta, jak prodat nemovitost
Next post Servis pro auta.