Co naděláme s koronavirem?

Když jsme si kdysi v posametové euforii říkali, že teď už nás čekají jenom skutečné světlé zítřky, že teď už bude vždy všechno tak, jak to má být, nikoho z nás určitě ani ve snu nenapadlo, že jednou dolehne na naši zemi stejně jako na celý svět taková pohroma, jakou se stala a dodnes je koronavirová pandemie.
Zatímco jsme si i ještě relativně nedávno žili docela dobře, i něco tak malého jako viry dokázalo naše životy v mnoha případech doslova obrátit naruby a zničit vše, co se jenom zničit dalo. Nemusím se jistě moc rozepisovat o tom, co tato pandemie pro lidstvo znamenala a znamená, každý z nás to musel určitě zaregistrovat, a to často i velice citelně.

ochranný oblek

Prostě se naše existence v mnoha případech proměnila v učiněnou katastrofu. A ani ti, kdo z ní vyvázli vcelku dobře, si nemohou doposud pochvalovat. Protože se sice již začíná rozvolňovat, jenže situace má přesto ještě na hony daleko k ideálu, k předkoronavirové situaci, a ještě dlouho budeme dávat následky do pořádku.
Dnes už se sice zdá, že je lépe, ale koronaviry ještě ani zdaleka neřekly poslední slovo. A kdo ví, co všechno se ještě může zkomplikovat.
A co s tím my lidé naděláme? To víme vlastně všichni, je nám to už dlouho vtloukáno do hlavy. Ale i kdybychom se snažili sebevíc, nikdy není úspěch zaručen. http://www.auto.cz/ojeta-skoda-octavia-1-9-tdi-uspech-zarucen-76283/foto%3Ffoto%3D12
Do boje proti pandemii je tak záhodno nasadit všechny ‚zbraně‘, které lidstvo má.

koronavirová planeta

Mimo jiné i antigenní testy. Jak sice všichni dobře víme, jenom díky těmto se s pandemií neskoncuje, ale přesto jsou našimi velice užitečnými pomocníky. A sice proto, že jimi lze odhalit ty nakažené v našich řadách, včetně těch, u nichž probíhá infekce bezpříznakově. A když se tito odhalí, zmenšuje se riziko, že tito nemoc dále roznesou. Což je pozitivum.
A proto by nám tyto testy, jimiž se zvládne každý během čtvrthodiny až dvaceti minut vyšetřit i sám, určitě neměly chybět. Měli bychom si je pořídit, abychom měli větší naději, že tragédie, jež nás postihla, jednoho dne skončí.

Previous post Najděte si poctivého řemeslníka
Next post Jaký typ koberce vybrat do vašeho domova?