Jaký typ koberce vybrat do vašeho domova?

Největší předností podlahy pokryté kobercem je její měkký povrch. Který tlumí veškeré zvuky a pohyby v místnosti. Působí hřejivě na nohy. Malé děti si na něm rády hrají a oblíbený bývá i domácími mazlíčky. Nekloužou jim na něm tlapky a dobře se na něm spí.

Zátěžový koberec je vhodný především do vstupních prostor bytu. Je utkán tak, aby vydržel zátěž v nejfrekventovanějším místě, ve kterém se často pohybují všichni členové rodiny. Bývá nabízen v tlumených barvách. Při pravidelné údržbě poslouží určitě několik let.

návrh obývacího pokoje

Metrážový koberec bývá nabízen v různých šířkách. Od jednoho metru pro pětimetrovou šíři. Cena bývá udávána za jeden metr čtvereční. Vybrat si můžete z mnoha barevných odstínu a vzorů. Rovněž výše vlasu se liší. Podle toho, do kterého pokoje chcete koberec položit. Ve specializovaných prodejnách vám koberec nejen vyměří podle vašich potřeb, ale také ho začistí obšitím vhodným odstínem příze.

Kusové koberce jsou nabízeny v pevných rozměrech, ze kterých si vybíráte rozměr vhodný do vašeho obývacího pokoje. Tam jsou pokládány nejčastěji. Splňují především funkci estetickou. Obzvláště ručně tkaný koberec se často stává obdivovanou ozdobou. Stačí jej jenom vhodně barevně a tvarově sladit s okolním vybavením pokoje.

interiér domu

Běhouny jsou koberce, které nejčastěji umísťujeme do ložnice. Pokud ho vyberete s dlouhým vlasem a položíte těsně vedle postele, bude vám dobře sloužit při ranním vstávání. Vytvoří měkkou předložku a bosé nohy vám budou vděčné. Běhouny v kuchyni vám udělají stejnou službu. Jenom je musíte natáhnout podél celé kuchyňské linky. A zvolit materiál, který se bude dobře udržovat. Hlavně musí být protiskluzové.

Trávní koberec se nabízí v zelené barvě. Použít ho můžete na podlahu balkonu či terasy. Ale osvěžit se jím dá i část pokoje, určené ke cvičebním aktivitám. Spodní část koberce je pogumovaná a tím je zabráněno jeho nechtěnému klouzání. Nízký zelený vlas umožňuje rychlou údržbu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Co naděláme s koronavirem?
Next post Rybaření jako hobby