Průhledné oblečení pro okna

Proč se záclony používají? Z jednoduchého důvodu. Stále máme rádi soukromí. Doma si můžeme dělat, co chceme, kde chceme a nikoho to nemusí zajímat. Proč bychom měli dávat na odiv, jaké máme zařízení, proč by měl každý vědět, že si sednu k televizi nebo že zase uklízím? Je to vlastně náš předěl od okolního světa.
Můžeme dokonce dělat, že doma nejsme, když nám není dobře nebo na tuto návštěvu zrovna nemáme náladu. Když se začne stmívat, záclony nám stačit nebudou a my se musíme vybavit ještě lepší clonou před cizími pohledy .

závěsy

Záclony nám pustí do domu či bytu dostatek světla. Zkrášlí nám interiér, bílé nám zesvětlí pokoj a barevné nám pomohou pokoj doladit. Jsou sice průhledné, ale jen tak, abychom my viděli ven, ale ne tak, aby bylo vidět dovnitř. Nejsou cenově náročné, můžeme jich mít více a střídat je. Jsou užitečným a krásným bytovým doplňkem. Záclony nemusíme dávat jen na okna. V menším bytě můžeme záclonami rozdělit pokoj na více částí.

záclony

Někdo namítne, že jsou také lapačem prachu a pro alergiky nejsou vhodné. V případě, že máme doma alergika, uděláme všechno, abychom mu nepřitížili a vyřešíme problém jiným způsobem. Bez záclon na okně však máme stále pocit, že tam něco chybí. Materiál, ze kterého se záclony vyrábí, není náročný na údržbu, tak je můžeme prát tak často, jak budeme chtít. Stačí, když je poskládané dáme do pračky a vlhké pověsíme. Záclony vypadají nejlépe, když jejich délka sahá až po zem. V zimě, když musíme topit, není dobré mít dlouhé záclony, protože zabraňují proudění tepla do místnosti. Krátké nám tolik tepla brát nebudou a my ušetříme spoustu energie.

okno

Aby nám záclony dělaly parádu, měly by být správně nařaseny. Odborníci radí, že by to měl být dvojnásobek až trojnásobek šířky okna. Ke správnému řasení nám pomůže řasící páska nebo řasící stuha. Řasení dodává oknu eleganci a romantiku. Proto se nevzdávejme záclon, pokud nemusíme.

Previous post Nejen pro bohaté
Next post Nová obrana proti hackerům