Co si sbalit na prodloužený víkend?

Posledních pár let je hitem vyjíždět nikoliv na týdenní dovolené, ale na prodloužené víkendy. Jak se na ně dostatečně připravit a co byste neměli podcenit? Poradíme vám a připomeneme několik tipů.
pas v tašce

Cestování letadlem

Nikdy pro nás nejspíš nebude úplně samozřejmé, jako jsou pro nás zažité vlaky nebo autobusy. Navíc většinou překonáváme mnohem větší vzdálenost, včetně několika časových pásem.
–          Připravte se na to, že v letadle se většinou nedá spát, proto si doma pořádně odpočiňte
–          Nejúnavnější je čekat na let, který se zpozdil, proto si vezměte něco, čím se zabavíte
–          Kontroly na letišti jsou zdlouhavé a únavné, s tím je třeba počítat předem
vlaková stanice

Existuje spousta věcí, na které si musíte dát pozor, když opouštíte rodnou zemi ve prospěch některého zahraničního (a jistě atraktivnějšího) státu. Jak se dobře připravit na cestu, aby vám všechno vyšlo podle vašich představ?
1.       Balte se několik dní dopředu
A to z mnoha důvodů. Jednak si utřídíte myšlenky, co všechno s sebou potřebujete, jednak máte čas narychlo koupit něco, co vám chybí. Pokud cestujete letadlem, nezapomeňte dodržet všechny předpisy. Nejenom že si musíte pohlídat hmotnost vašich kufrů, ale také to, jak mohou být velké. Pro každou leteckou společnost mohou být tyto požadavky jiné.
2.       Dejte si pozor na příruční zavazadla
Tekutiny do sta mililitrů v obalech a neotevřené, nesmíte mít žádné nebezpečné věci, raději ani manikúru nebo hračky, které připomínají zbraně. Také si dejte pozor na rozměry a hmotnost, aby vám příruční zavazadlo nezabavili a neposlali do úložných prostor.
šátek a foťák na kufru
3.       Doklady
Nejenom pasy a občanské průkazy, ale také karty zdravotní pojišťovny či studentské a žákovské průkazy. Ověřte si, že ještě stále platí, případně že máte ten správný doklad. Třeba do USA se s rychlopasem nedostanete. Nezapomeňte, že do některých zemí (většinou mimo Evropu) potřebujete platné vízum.

Previous post Zahradní zavlažovací systém
Next post Kam se studijními pomůckami