Zahradní zavlažovací systém

Jedna dávná budovatelská píseň nás vehementně přesvědčovala o tom, bez čeho nelze fungovat. Jednou z věcí, o které se zmiňovala jako o nejpotřebnější, byla voda. Zajisté, že píseň měla pravdu. Bez vody to zkrátka nejde. A ví to určitě i náš trávník, který dá nedostatek vláhy vždy znatelně najevo. Proto bychom se měli zamyslet nad tím, jak naši zahradu zavlažovat.
o Můžeme zůstat u starého osvědčeného způsobu, kterým je pobíhání s konví plnou vody.
o Nebo také dát každý den trávníku prudkou dávku z obyčejné zahradní hadice.
Ale pokud zakládáme novou zahradu nebo jsme se rozhodli tu starou od základu předělat, můžeme se rozhodnout mezi moderním zavlažováním nadzemním a podzemním.
zavlažovací hadice

Kvalita i estetičnost

Prvním ukazatelem při výběru zavlažovacího systému bude:
1) charakter zahrady
2) typ travních ploch
3) rozsah zavlažovaného pozemku.
U menších ploch a rovinatého terénu je dobrou volbou zavlažování nadzemní, které můžeme libovolně přemisťovat.Výběr je možný z plošných, obdélníkových nebo kruhových zavlažovačů. Pokud budeme tedy s hadicemi častěji manipulovat, je potřeba větší investice do kvalitnějších zahradních hadic. Ty jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, které se nepřetáčejí a nelámou. Navíc mají tvarovou stálost a neodírají se. Také nebudou zanedlouho naši novou zahradu hyzdit tím, že je povětrnostní vlivy zbarví do několika odstínů šedi. K hadicím bude potřeba zakoupit i nezbytné postřikovače a zavlažovací pistole.
zalévání angreštu
Velký důraz je dáván i na kvalitu spojovacího materiálu. Praktická je výkyvná přípojka na vodovodní kohoutek. Volte tu, která se nezalamuje a nepřetáčí hadici. Přípojka by měla mít úhel devadesáti stupňů a být otočná o tři sta šedesát stupňů. Hadice by měla být ukončena „stopkou“, která zaručí, že se tok vody automaticky zastaví při výměně zavlažovacího příslušenství.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Havajské souostroví
Next post Co si sbalit na prodloužený víkend?