Zahradní zavlažovací systém

Jedna dávná budovatelská píseň nás vehementně přesvědčovala o tom, bez čeho nelze fungovat. Jednou z věcí, o které se zmiňovala jako o nejpotřebnější, byla voda. Zajisté, že píseň měla pravdu. Bez vody to zkrátka nejde. A ví to určitě i náš trávník, který dá nedostatek vláhy vždy znatelně najevo. Proto bychom se měli zamyslet nad tím, jak naši zahradu zavlažovat.
o Můžeme zůstat u starého osvědčeného způsobu, kterým je pobíhání s konví plnou vody.
o Nebo také dát každý den trávníku prudkou dávku z obyčejné zahradní hadice.
Ale pokud zakládáme novou zahradu nebo jsme se rozhodli tu starou od základu předělat, můžeme se rozhodnout mezi moderním zavlažováním nadzemním a podzemním.
zavlažovací hadice

Kvalita i estetičnost

Prvním ukazatelem při výběru zavlažovacího systému bude:
1) charakter zahrady
2) typ travních ploch
3) rozsah zavlažovaného pozemku.
U menších ploch a rovinatého terénu je dobrou volbou zavlažování nadzemní, které můžeme libovolně přemisťovat.Výběr je možný z plošných, obdélníkových nebo kruhových zavlažovačů. Pokud budeme tedy s hadicemi častěji manipulovat, je potřeba větší investice do kvalitnějších zahradních hadic. Ty jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, které se nepřetáčejí a nelámou. Navíc mají tvarovou stálost a neodírají se. Také nebudou zanedlouho naši novou zahradu hyzdit tím, že je povětrnostní vlivy zbarví do několika odstínů šedi. K hadicím bude potřeba zakoupit i nezbytné postřikovače a zavlažovací pistole.
zalévání angreštu
Velký důraz je dáván i na kvalitu spojovacího materiálu. Praktická je výkyvná přípojka na vodovodní kohoutek. Volte tu, která se nezalamuje a nepřetáčí hadici. Přípojka by měla mít úhel devadesáti stupňů a být otočná o tři sta šedesát stupňů. Hadice by měla být ukončena „stopkou“, která zaručí, že se tok vody automaticky zastaví při výměně zavlažovacího příslušenství.

Previous post Havajské souostroví
Next post Co si sbalit na prodloužený víkend?