Jak funguje nízkosacharidová dieta, a pro koho je vhodná

Shodit přebytečná kila není žádná legrace. Už na vás žádné diety nezabírají, a přesto svůj boj nevzdáváte? Možná je na čase zkusit dietu nízkosacharidovou.

Jak funguje nízkosacharidová dieta, a pro koho je vhodná

Dieta, která je založená na omezení nebo úplném vyřazení sacharidů ze stravy je v poslední době velmi oblíbená, ovšem už na začátku je dobré zmínit, že tato dieta rozhodně není pro každého. Jde o dietu, která je založená na poměrně tvrdém dietním režimu a připravte se na to, že zejména ze začátku to může být hodně kruté. Pokud si ale člověk zvykne, může se dočkat vysněné postavy, kterou už není takový problém si udržet. Všechno má však své velké ale.

youth-active-jump-happy-40815

Keto dieta versus nízkosacharidová

Nízkosacharidová dieta není úplně stejná jako keto dieta, i když obě fungují na podobném principu. Keto dieta je ovšem ještě o něco přísnější a příjem sacharidů je u ní hlídán mnohem více, než je tomu u nízkosacharidové. Obě však mají společné to, že pomáhají shodit přebytečné kilogramy a mohou pomoci i při některých závažných onemocněních.

Při nízkosacharidové dietě je důležité pohlídat si příjem sacharidů a snížit ho na minimum, oproti keto dietě si však můžete dopřát více ovoce nebo například brambor, což je jistě obrovským plusem. Zatímco u keto diety je přesně hlídáno každé sousto, s nízkosacharidovou dietou se budete muset trošku více nadechnout a dopřát si o malinko více. I tak se ale musí přísně režim dodržovat, aby byl efekt viditelný a hlavně dlouhodobý. Pozor však na to, že pokud na tento dietní režim najedete, může se v prvních týdnech stát, že na váze začnete lehce přibírat. To je normální a časem se efekt otočí přesně tak, jak to potřebujete.

pexels-photo-936611

O čem to je

Princip diety je vlastně jednoduchý. Jde o to, co nejvíce snížit příjem sacharidů ve stravě a naopak zvýšit příjem zdravých tuků a bílkovin. Právě proto je možné, že zpočátku půjde váha lehce nahoru. Vyřadit sacharidy ze stravy není přitom vůbec snadné, všichni dobře víme, že se nacházejí ve většině potravin a co hůře, nacházejí se ve všech dobrých a oblíbených pochutinách. Ze začátku vám může dieta zamotat hlavu a možná budete potřebovat i tahák, abyste se v ní vyznali, ale výsledky stojí za to.

Kromě toho, že vám dieta pomůže zhubnout, zlepší i váš zdravotní stav a to rozhodně není nikdy na škodu.

Previous post Přirozená ochrana proti potu- Organický deodorant
Next post Co když dojdou peníze?