Nová obrana proti hackerům

Tyto masívní útoky jsou velice nepříjemné, narušují stabilitu a klidně by se mohlo stát, že by piráti vcelku v pohodě mohli znefunkčnit jisté části internetu. Napadení DNS (Domain Name System) serverů je tedy velmi nebezpečné. Tyto totiž „překládají“ webové adresy na adresy číselné, a to fyzických strojů. V případě jejich vyřazení z činnosti, napadení, by se tak stala část internetu v podstatě nedostupným. To proto, že by totiž váš prohlížeč nevěděl, kam se má připojit. A mimochodem z DNS se čte také každá IP adresa. Takže pokud ji prohlížeč nezná, nemáte na obrazovce, vlastně monitoru zhola nic. Což člověka dosti naštve, zvláště když spěchá, nebo když má nejvíce práce. (Vlastní zkušenost).
kyberkriminalita
Naštěstí je zde nová služba, ISP DNS Stack. To je právě služba, která by měla zabránit takovým útokům. Pokud se někdo stane zákazníkem, toho se však žádný útok nedotkne, tedy kdyby k němu vůbec došlo. Dlužno ještě podotknout drobnost, že se jedná o domény cz. Ostatních ne. Dva velcí zákazníci již jsou a netají se s tím. Je to Seznam.cz  a Vodafone.cz Tyto dva subjekty se tedy hackerů obávat nemusí. Ředitelé obou společností vyjádřili spokojenost se službou, avšak o ceně taktně pomlčeli.  
pc hacker
Jediný kdo tu službu v Česku nabízí je sdružení CZ.NIC. Je to správce národní domény a má pod sebou další organizace, které se podílejí na hardwaru a softwaru běžícího systému. Zajišťují jeho umístění v datacentrech, ale také celý následný provoz.
visací zámek
Výkonný ředitel CZ.NIC Ondřej Filip veřejně prohlásil o obou výše již zmíněných zákaznících, že zase oni tímto dávají najevo svým zákazníkům, že si jich váží a tím pro ně zajišťují naprostou dokonalý přístup k internetu.
Závěrem snad dlužno dodat něco co bude nejvýše pravděpodobné, totiž to, že o další zákazníky nebude mít sdružení CZ.NIC nouzi. Je právě proto překvapením, že jsou zapojeni jen tito dva. Ale také je možné, že sdružení nechce nic o svých dalších klientech zveřejňovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Průhledné oblečení pro okna
Next post Jak nenaletět při hledání chatky na léto