Obuv, rozhodující pro vaše pohodlí

V posledních letech je často probíraným tématem zdraví. To se dotýká nejen stravy a správného pohybu, ale také správné obuvi. Už dávno víme, že na vývoj klenby má jednoznačný vliv, jakou obuv nosíme. Proto se vyrábějí nejrůznější zdravé papuče nebo tenisky. Často se však setkáváme s tím, že spoustu lidí raději nosí hezkou než krásnou obuv.

muži na stezce

Co se týče původu obuvi v Česku tak ten je jednoznačně ve Zlíně. Továrníka Baťu zná snad každý. Nejde až o to, jaké boty vyráběl, ale spíš o to, jaké unikátní procesy a systémy řízení v podniku zavedl. Dokázal motivovat zaměstnance a snížit výrobní náklady, které se následně odrážely v nízké ceně a dostupnějších produktech. Komunismus však značně obuvnický průmysl zdevastoval a hlavní obuvnický průmysl se přesunul do zahraničí.
chůze po schodech

Obuv se však vyvíjí nejen v oblasti módy, ale také v oblasti sportu. Většina sportovců tak ví, že o kvalitním výkonu rozhoduje nejen správný trénink a strava, ale také správné vybavení. Můžeme se setkat s nejrůznějšími výrobci, kteří obuv vyrábějí. Mezi ty nejznámější patří značky Salomon, Inov8 nebo Dynafit. Všechny tyto společnosti mají podobné znaky, ale každý z nich se specializuje na něco jiného.

V rámci Salomonu, který je francouzský se zaměřuje hlavně na alpinistiku a vysokohorskou turistiku. To se také odráží v odolnější obuvi a větší míře tlumení. Salomon patří mezi nejoblíbenější a najdeme jej tedy nejen mezi sportovci, ale také mezi běžnými jedinci, kteří je využívají zejména z důvodu pohodlí.
podzimní ulička

Další známou značkou je jednoznačně Inov8. Ta je známá spíše ve světě sportu, a hlavně orientačním běhu. Bota je navržena tak aby působila minimalisticky a zároveň odolně. Snaží se působit na akupunkturní body na noze a tím navádí nohu k vlastnímu čtení terénu. To je ze začátku velice náročné, ale po navyknutí nám bude odměnou opravdu nízká hmotnost.

Previous post Cestování – x žhavých tipů, které se vám budou hodit
Next post Kupujete nebo stavíte dům? Tyto věci na něm oceníte!