Efektivní způsob ochrany vody

Koupání v rybníku, přehradě nebo ještě lépe ve vlastním bazénu patří jednoznačně mezi vrcholy letní sezóny, a to nejen pro děti, ale rovněž i pro většinu dospělých. Neexistuje asi lepší způsob, jak se alespoň na chvíli zbavit horka než prostě skočit do nádrže s vodou. Plavání je navíc přínosné pro kosterní svalstvo i co se týče fyzické kondice. Co se týče zdravotních benefitů, je však potřeba, aby voda byla co nejvíce čistá. Pokud má podivnou barvu či se z ní dokonce line podivný zápach, je lepší do ní vůbec neskákat. Zatímco v rybníku asi vodu nevyčistíte, v bazénu to není zas takový problém. Ovšem daleko jednodušší je prostě fungovat preventivně.
Skok do bazénu
Špinavá smrdutá voda by možná pro některé odvážlivce nebyla až taková překážka, ale změnu barvy i zápachu mají na svědomí ve většině případů bakterie, které nejsou vůči lidskému organismu kdovíjak přátelské. Navíc se poměrně snadno množí, zvláště pak během tropických dní a nocí. Je tedy vhodné nasadit chemické preparáty, které nejenže jejich množení zamezí, ale zároveň je z větší části vyhubí, díky čemuž bude koupání daleko bezpečnější. K ochraně vody nebudete však potřebovat pouze kvalitní chemické přípravky, ale rovněž se vám může hodit i některá z krycích plachet na bazény.
Procházka v bazénu
Ani chemické přípravky nejsou kdovíjak drahé, ovšem v případě, že máte velkou vodní plochu, musíte jich použít poměrně velké množství, což se samozřejmě může časem prodražit. V případě, že ale použijete vhodnou krycí plachtu, mohou se vaše náklady na bazénovou chemii přeci jen trochu snížit, jelikož jich nebude potřeba takové množství. Plachta zamezuje kontaktu pevných částic, nejčastěji ve formě listí, větví a dalšího obdobného smetí, které je plné bakterií a tím vodu v podstatě chrání. Není to sice nejefektivnější způsob, ale do jisté míry to funguje. Navíc, koupit si plachtu neznamená žádný velký zásah do peněženky. Jedná se o drobnou položku.

Previous post Temná bohyně?
Next post Zdravý pohyb pro děti