Sedací soupravy

Jestliže si vybíráte do obývacího pokoje sedací soupravu, a váháte, zda zvolit koženou, anebo látkovou, tak vězte, že oba typy sedacích souprav mají své výhody, ale i nevýhody.
pohovka s taburety
Kožená sedací souprava
U kožené sedací soupravy je vždy rozhodující, zda je na ní použita kůže nekvalitní, nebo koženka. V tom případě vás bude v zimě sedací souprava chladit a v létě se na ni budete lepit. Kvalitní pravá kůže však dýchá, což přináší mnoho výhod.
·         Pokud se vám kožená sedací souprava polije, anebo ušpiní, jednoduše kůži očistíte.
·         Další výhodou kožené sedací soupravy je to, že nedrží tolik prachu, chlupy od domácích zvířat a také zde není riziko neusídlení roztočů.
Naopak nevýhodou kožené sedací soupravy je fakt, že se může docela jednoduše poškodit. Lze ji lehce poškrábat, nebo pořezat.
kamera v obýváku
Látková sedací souprava
Látková sedací souprava má bezesporu tu výhodu, že je na trhu dostupná v mnoha materiálech, ale i barvách. V současné době jsou použité látky na sedacích soupravách velmi kvalitní, a proto i odolné. Často se při výrobě používají i takové potahové textilie, které umožnují odstranění běžného zašpinění.
·         Výhodou látkových sedacích souprav je to, že je jich na trhu takové množství a můžete si proto přesně vybrat takovou sedací soupravu, která se vám líbí.
·         Mimoto jsou látkové sedací soupravy pohodlné a příjemné na dotyk.
·         Některé látkové sedací soupravy mají i potah, který je možné snadno sundat a vyprat.
retro obývák
Nevýhodou látkových sedacích souprav je ale usazování prachu a zvířecích chlupů v jejich textilním potahu.  Mohou být také útočištěm pro roztoče. Látkové sedací soupravy je třeba často vysávat a také jednou za čas vyčistit přípravkem na čalouněný nábytek k tomu určeným. 
Ať už si ale vyberete jakoukoli z těchto variant sedacích souprav, nebojte se investovat, protože sedací souprava je vždy na několik let.
 

Previous post Kam se studijními pomůckami
Next post Nejen pro bohaté