Vítejte u své kočky

·         Běh času se řídí podle kočky, ne podle takových přízemností jako je denní doba nebo snad dokonce vaše práce. Tedy, chce-li jeho chlupatá výsost ven ve 4:53 ráno, tak chce ven ve 4:53 přesně, ne v šest. To samé se týká krmení či drbání na břiše. Vaši kočku nezajímá, že máte za hodinu rande, hoří vám termín nebo byste se rádi najedli. Rozhodne-li se vás poctít svou přízní, prostě ji bezvýhradně akceptujete a zrušíte všechno ostatní.
černá kočka na pc
·         Všechno je pelíšek, kromě pelíšku, všechno je škrabadlo, kromě škrabadla. Pokud bydlíte s kočkou, rychle zjistíte, že nezávisle na tom, jak drahý košík a luxusní škrabadlo pořídíte, to zvíře si stejně ustele v koši se špinavým prádlem a za škrabadlo mu poslouží pohovka po babičce. A běda vám, jak se drápkatého netvora pokusíte přesvědčit, že by se třeba mohl přesunout jinam nebo jít drásat něco jiného. Zažili jste někdy apokalypsu? Tak to znásobte tak pěti, a máte zhruba představu, co vás čeká, když se pokusíte vyjednávat s kočkou.

·         Kočky mají speciální radar, zacílený na důležité dokumenty, rodinné starožitnosti a nenahraditelné suvenýry. Pokud si mohou vybrat jednu věc, kterou z komody shodí, nikdy to nebude ta ošklivá váza, co jste dostali jako dar a přemýšlíte, jak se jí nenápadně zbavit. Za oběť místo toho padnou rodinné fotografie, křišťál, co jste dostali ke svatbě, nebo suvenýr z Jižní Ameriky. Stejně tak pokud má kočka převrhnout vázu a něco polít, vždycky to bude nejdůležitější dokument v celém bytě.
kočka u okna
·         Kočičí chlupy budou i v místě, kam se kočičí chlupy nemají jak dostat. Nezáleží na tom, že vaše kočka koupání z duše nenávidí, její srst se na vanu nějak dostane. To samé platí o posteli, kam má vstup přísně zakázán, nebo o kuchyňské lince, kterou otíráte večer, co večer. A jakousi záhadou by množství srsti, které takto sesbíráte, vydalo na tři nové kočky, a ještě by zbylo na svetr.

Previous post Sviťte bez omezení a přesto výkonně
Next post Havajské souostroví